Salón Elektromobilov sa vrátil aj v roku 2023, aby hneď v štyroch slovenských mestách naplno predstavil svet e-mobility so všetkým, čo k tomu patrí. Šnúra výstav najmodernejších elektromobilov a plug-in hybridov odštartovala v Bratislave a už čoskoro dorazí do svojej finálnej destinácie – do Košíc.

Salón Elektromobilov 2023 tu svoje brány naplno otvorí počas 8. až 10. septembra 2023 v priestoroch obchodného centra OC Optima. Salón Elektromobilov 2023 Košice vypúšťa registráciu a generovanie vstupeniek s QR kódom. Jednoducho príďte na Salón Elektromobilov 2023 do Košíc a užite si deň plný pohody v duchu elektromobility.

Medzi účastníkmi Salónu Elektromobilov 2023 Košice nemôže chýbať slovenská spoločnosť EV-GP, ktorá priblíži svoje inteligentné riešenia pre nabíjanie elektromobilov. Reč padne na znižovanie nákladov, využívanie obnoviteľných zdrojov či optimalizovanie nabíjania s ohľadom na čo najmenšie zaťaženie sústavy.

Využívanie obnoviteľných zdrojov energie

Veľkou pomocou pri efektívnom nabíjaní elektromobilov sú obnoviteľné zdroje a batériové úložiská. To sú oblasti, v ktorých má EV-GP vynikajúce zázemie. Rieši problematiku obmedzenej rezervovanej kapacity pri vytváraní nabíjacích bodov, pomáha optimalizovať nákup elektrickej energie a venuje sa aj priamej implementácii obnoviteľných zdrojov do nabíjacej infraštruktúry.

Možností ako optimalizovať nabíjanie je mnoho a firma EV-GP sa v nich orientuje ako žiadna iná. Verejné, firemné aj flotilové nabíjanie elektromobilov s využitím obnoviteľných zdrojov elektrickej energie. Od štandardizovaných až po zákazkové riešenia pokrývajúce individuálne potreby každého vozového parku. Vyberať je skutočne z čoho.

Zdroj: EV-GP

Spojenie dvoch svetov

Prirodzená symbióza medzi nabíjaním elektrických vozidiel a skladovaním elektrickej energie. Táto kombinácia v riešeniach EV-GP znižuje náklady na energiu a v prípade výpadku prúdu slúži aj ako záložný zdroj elektrickej energie.

Ďalšími benefitmi sú zníženie a stráženie rezervovanej kapacity, vyrovnávanie odchýlky. Systém ukladania energie navyše zabezpečuje najlepšie ceny elektriny a umožňuje priamu účasť na trhu s energiou. Automaticky vyhodnocuje spotrebu, poskytuje online prehľad a vyhodnotenia.

Všetky kľúčové informácie o nabíjacích riešeniach spoločnosti EV-GP sa dozviete už počas Salónu Elektromobilov 2023 Košice, ktorý prebieha v termíne od 8. do 10. septembra!