Aktuálny štvrtý ročník Salónu Elektromobilov mieri najnovšie do metropoly východného  Slovenska. Špecializovaná výstava zameraná na elektromobily ukončí svoju tohtoročnú tour po našich mestách v košickom OC Optima. Od 8. do 10. septembra si návštevníci tohto podujatia budú môcť naživo vychutnať aj najpredávanejší elektromobil na Slovensku – Škoda Enyaq, vrátane verzie Enyaq Coupé RS.

Enyaq na Salóne Elektromobilov 2023 v Košiciach

Fanúšikovia elektromobility a značky Škoda budú mať k dispozícii v Košiciach jej súčasné plne elektrické SUV modely – najpopulárnejší elektromobil na Slovensku Škoda Enyaq a jeho športovejšie ladenú verziu Sportline. Hlavným ťahákom však pre návštevníkov expozície Škoda bude nepochybne ich súrodenec s kupé karosériou, a to rovno v najvýkonnejšom vyhotovení, navyše, v exkluzívnej farbe Mamba Green. Reč je o momentálne najrýchlejšom 100% elektrickom vozidle  z dielne Škoda s označením Enyaq Coupé RS. Práve na ňom si budú môcť nadšenci e-mobility aj zašoférovať počas skúšobnej jazdy.

Škoda Enyaq iV Coupe RS TEST

Škoda Enyaq RS Coupé

Atraktívny Enyaq RS Coupé prináša okrem viacerých vylepšení tohto 100% elektrického modelu od mladoboleslavskej automobilky aj lepšiu aerodynamiku, ktorá ešte viac predlžuje jeho dojazd na jedno nabitie, pričom takto dokáže prejsť viac ako 522 kilometrov. Disponuje najmodernejšími technológiami, ktoré zabezpečujú efektívne využitie energie a maximálne pohodlie pre pasažierov. Súčasťou štandardnej výbavy tejto verzie je predná maska Crystal Face so 131 LED diódami, ktoré osvetľujú vertikálne lamely a horizontálnu linku prednej masky. Enyaq Coupé RS ponúka vďaka dvom elektromotorom pohonom všetkých kolies a výkonom 220 kW. Fanúšikom športovej jazdy tak ponúka plnohodnotný zážitok, zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne za 6,5 sekundy a maximálna rýchlosť dosahuje 180 km/h, čo je o 20 km/h viac ako v prípade ostatných výkonových verzií.

Škoda Enyaq iV Coupe RS TEST

Škoda Enyaq RS Coupé

Svojim okúzľujúcim vzhľadom dokáže na výstave zaujať aj ďalší plne elektrický model – Škoda Enyaq Sportline v bielej farbe. Čierne lakované prvky karosérie, veľké kolesá z ľahkej zliatiny, športové nárazníky a znížený podvozok dodávajú tomuto vozidlu sebavedomý vzhľad a zvýrazňujú jeho dynamické jazdné vlastnosti. V interiéri zase zaujmú športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy, trojramenný športový multifunkčný volant či dekoračné lišty. V stánku značky Škoda sa bude možné počas výstavy oboznámiť aj s ďalšími detailmi tohto prevedenia.

Mimoriadne populárny elektromobil

O mimoriadnej popularite 100% elektrického SUV Škoda Enyaq svedčí aj to, že sa stal   najpredávanejším elektromobilom na Slovensku nielen za minulý rok, ale v tomto trende pokračuje aj za prvých sedem mesiacov roku 2023. Za prvých sedem mesiacov putovalo k novým majiteľom 233 kusov modelu Enyaq a Enyaq Coupé, čo znamená viac ako dvojnásobný medziročný nárast.

Škoda Enyaq iV 60 TEST

Škoda Enyaq

Spomínaný Enyaq Coupé RS v sexi farbe Mamba Green si budú môcť v septembri na košickom Salóne Elektromobilov návštevníci aj osobne vyskúšať a presvedčiť sa tak o jeho výkone a kvalite. Registrácia na testovacie jazdy je už spustená. Na tomto podujatí sa záujemcovia budú môcť dozvedieť všetko podstatné o jazde elektromobilmi, ich využití, nabíjaní, bezpečnosti, výhodnom financovaní a samozrejme, o ich prínose k šetreniu životného prostredia.