Salón Elektromobilov 2020, výstava zameraná výhradne na elektromobily a plug-in hybridy, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu, je opäť o krok bližšie k otvoreniu svojich brán.

Už v dňoch od 24. do 26. januára 2020 si v obchodnom centre Bory Mall v Bratislave budete môcť naživo obzrieť celý zástup elektromobilov a získať o nich podrobné informácie priamo od ich výrobcov.

Jedným z hrdých partnerov výstavy Salón elektromobilov 2020 je spoločnosť Mercedes-Benz, ktorá v Bory Mall vystaví svoje aktuálne najväčšie klenoty. Okrem elektrických lákadiel Mercedes-Benz EQC či Smart EQ fortwo a smart EQ forfour, sa môžete tešiť aj na zástupcu hybridnej sféry z radu Mercedes-Benz GLC.

>>> Registrácia zadarmo <<< 

Podrobnosti o najväčšej výstave elektromobilov na Slovensku, Salón Elektromobilov 2020, sa dozviete na oficiálnej stránke e-salon.sk, kde nájdete ďalšie informácie, vrátane oficiálneho programu.

Nezabudnite sa zaregistrovať, aby vám neunikla príležitosť vyhrať skvelé ceny – Vyhrať môžete elektromobil na víkend alebo na celý týždeň! Bezplatnou registráciu navyše získate kalendár elektromobilov na rok 2020, ktorý vám bude odovzdaný na mieste akcie.

 

Mercedes-Benz GLE 350 de 4MATIC a GLC 300 e 4MATIC: hybridné vozidlá tretej generácie dobíjateľné zo siete

 

Hybridné vozidlo dobíjateľné zo siete Mercedes-Benz GLE 350 de 4MATIC presviedča svojím elektrickým dojazdom: vďaka akumulátoru s kapacitou 31,2 kWh dokáže prejsť viac ako 100 kilometrov (podľa NEDC) a pri jazde na elektrinu dosiahne rýchlosť až 160 km/h. Vysokou efektívnosťou sa vyznačuje aj jeho štvorvalcový dieselový motor v najnovšom konštrukčnom vyhotovení. Okrem toho aj verzia GLC 300 e 4MATIC využíva tretiu generáciu hybridnej technológie dobíjateľnej zo siete.

Dojazd modelu GLE 350 de 4MATIC je v porovnaní s inými hybridnými vozidlami dobíjateľnými zo siete oveľa väčší. Špeciálne konštrukčné úpravy v zadnej časti vozidla a upravená zadná náprava vytvárajú priestor pre veľký akumulátor. V batožinovom priestore sa nenachádza žiadne vyvýšenie, objem až 1 915 litrov je naďalej veľkorysý.

Vozidlo je vybavené nabíjacou zásuvkou COMBO pre nabíjanie striedavým aj jednosmerným prúdom. Na nabíjacích stojanoch s jednosmerným prúdom sa akumulátor dokáže nabiť za cca 20 minút (stav nabitia 10 – 80 percent), príp. za cca 30 minút (stav nabitia 10 – 100 percent).

Model GLE 350 de 4MATIC dosahuje prostredníctvom rekuperácie na všetkých štyroch kolesách rekuperačný moment až 1 800 Nm a bez obmedzenia využíva všetky vlastnosti vozidiel so spaľovacím motorom. V tomto režime možno väčšinu jazdných situácií kontrolovať len ovládaním plynového pedálu. Elektromotor dosahuje výkon 100 kW (136 k), systémový výkon je 235 kW (320 k) a systémový krútiaci moment až 700 Nm. Vďaka tomu dokáže vozidlo zrýchliť z 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 210 km/h.

Pri verzii GLC 300 e 4MATIC je batožinový priestor rovný a veľký, poskytuje objem 395 až 1 445 litrov čo je len o menej ako pri iných verziách GLC. Ako vozidlo SUV s náhonom na všetky kolesá je aj verzia GLC 300 e 4MATIC predurčená pre prevádzku s prívesom – hmotnosť prívesu predstavuje 2 000 kg (brzdený príves). Vozidlo bolo od začiatku skonštruované tak, aby sa doň dal priestorovo úsporne zabudovať akumulátor.

Hybridný pohon vozidiel s pozdĺžne zabudovaným motorom Triedy C až Triedy S, GLC až GLE využíva už jeho tretiu generáciu. Aktuálny elektromotor bol navrhnutý nanovo pre prevodovku 9G-TRONIC používanú v hybridných vozidlách dobíjateľných zo siete a je zabudovaný podľa princípu permanentne budeného synchrónneho motora ako vnútorný rotor.

Menič krútiaceho momentu s integrovanou premosťovacou spojkou hydrodynamického meniča slúži ako rozbehový článok s dodatočnou rozdeľovacou spojkou motora medzi spaľovacím motorom a elektromotorom pre čisto elektrickú prevádzku. Stator meniča energie je pevne integrovaný v skrini hnacej hlavy, rotor medzi sústavou na prenos výkonu rozdeľovacej spojky a vstupom prevodovky. Chladenie statora a rotora umožňuje využívať špičkový a trvalý výkon.

Do konca roka 2019 bude v programe značky Mercedes-Benz viac ako desať hybridných vozidiel dobíjateľných zo siete, v roku 2020 to bude už viac než 20 modelov. Nová palubná nabíjačka zdvojnásobuje výkon nabíjania z 3,6 kW na 7,4 kW.

Vodiči hybridných vozidiel dobíjateľných zo siete získajú na želanie prostredníctvom služby Mercedes me Charge (spustenie na Slovensku koncom 1. kvartálu 2020) prístup k jednej z najväčších nabíjacích sietí na svete s 300 rôznymi operátormi verejných nabíjacích staníc v Európe (v mestách, nákupných strediskách, na parkoviskách, diaľniciach atď.). Každé nabíjanie sa automaticky odráta. Jednotlivé nabíjania budú každý mesiac zostavené v prehľadnej faktúre.

Mercedes-Benz je hlavný partner podujatia Salón Elektromobilov 2020 v Bory Mall.