Vyberte stranu

Dva dni. Len toľko nás delí od najväčšej výstavy elektromobilov a plug-in hybridov na Slovensku, Salón Elektromobilov 2020. Od piatka 24.01.2020 až do nedele 26.01.2020 zaplnia priestory bratislavského nákupného centra Bory Mall najnovšie elektromobily, ich výrobcovia po boku prevádzkovateľov nabíjacích staníc, ako aj celá flotila nadšencov elektromobility.

Súčasťou podujatia Salón Elektromobilov 2020 bude aj výstava najnovších elektrobicyklov či elektrických mopedov a motoriek. K tomu sa samozrejme pripája bohatý sprievodný program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií, ako aj ďalší lákavý obsah. Pôjde napríklad o testovacie jazdy či druhé neformálne stretnutie majiteľov elektromobilov na Slovensku, ktorí sa  určite radi podelia o svoje praktické skúsenosti, rady a tipy.

> Registrácia zadarmo <<< 

Elektrická ŠKODA

Na autosalóne v Bratislave to na vlnách elektromobility poriadne roztočí aj ŠKODA so svojim elektromobilom CITIGO iV a plug-in hybridom Škoda Superb iV.

Klenotom jej stánku bude elektromobil CITIGO iV, ktorý pri svojej cene od 17 590€ predstavuje na Slovensku lákavú a dostupnú vstupnú bránu do sveta elektromobility. Verne sprevádzať ho bude Škoda Superb iV vo verzii plug in hybrid. Návštevníci podujatia sa tak dozvedia všetky potrebné informácie o tejto dvojici pozoruhodných vozidiel z dielne jednej z najstarších automobiliek na svete.

Je jasné, že nosnou témou expozície značky ŠKODA bude elektromobilita. Počas druhého dňa Salónu elektromobilov 2020, soboty 25.1., preto bude značke ŠKODA patriť 11. hodina, kedy jej zástupcovia vystúpia s prezentáciou „Škoda-Auto elektrické novinky“. ŠKODA tak v Bratislave naplno priblíži svoju elektrickú budúcnosť.

ŠKODA SUPERB iV – keď sa technológia snúbi s praktickosťou

SUPERB iV je prvé vozidlo značky ŠKODA s plug-in-hybridným pohonom, ktoré kombinuje benzínový motor 1,4 TSI s výkonom 115 kW (156 k) s elektromotorom s výkonom 85 kW. Táto kombinácia s maximálnym systémovým výkonom 160 kW (218 k) umožňuje mimoriadne ekologickú jazdu bez obmedzenia dynamiky. ŠKODA SUPERB iV spĺňa emisnú normu Euro 6d‑TEMP.

Hodnota emisií CO2 je menej ako 35 g/km. Batéria, ktorá ma kapacitu 13 kWh, umožňuje čisto elektrickú a lokálne bezemisnú prevádzku s dojazdom až 56 km podľa režimu WLTP. Je možné ju nabiť z bežnej domácej zásuvky, wallboxu, počas jazdy na benzín alebo rekuperáciou brzdnej energie. V kombinácii s benzínovým motorom je dojazd 930 km. ŠKODA SUPERB iV ponúka aj najnovšiu generáciu infotainment systému.

V rámci modelovej starostlivosti zmodernizovala ŠKODA celý modelový rad SUPERB. Vrcholný model zaujme predovšetkým novými technológiami a exkluzívnejším interiérom. Premiéru oslavuje aj niekoľko nových asistenčných systémov, medzi ktoré patrí napríklad prediktívny tempomat. Vrcholný model ponúka aj asistenta zmeny jazdného pruhu (Side Assist), ktorý je aktívny do vzdialenosti 70 m.

Dynamický a elegantný vzhľad ďalej vylepšuje nová maska chladiča a chrómová lišta medzi LED zadnými svetlami. S novým predným nárazníkom vzrástla dĺžka vozidla SUPERB o 8 mm na 4 869 mm. Dĺžka vozidla SUPERB COMBI vzrástla o 6 mm na 4 862 mm. Rázvor, šírka  a výška vozidla zostali rovnaké. Chrómové prvky, nové poťahy sedadiel a farebné kontrastné prešitie dodávajú interiéru svieži vzhľad.

ŠKODA CITIGOe – kompaktné a ekologické

ŠKODA CITIGOe iV je prvé čisto elektrické vozidlo značky ŠKODA. Vďaka dĺžke 3 597 mm sa lokálne bezemisné mestské vozidlo, ktoré je vybavené elektromotorom s výkonom 61 kW, skvele hodí do veľkomiest. Pružné zrýchlenie zo 60 na 100 km/h zvláda za 7,6 sekúnd, zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá 12,3 sekúnd. Maximálna rýchlosť je 130 km/h.

Zdrojom energie vo vozidle ŠKODA CITIGOe iV je lithium-iontová batéria s kapacitou 36,8 kWh, respektíve 60 Ah. Akumulátor umiestnený v podlahe vozidla má rozmery 1,1×1,7 m a výšku iba 0,3 m. Batéria sa skladá zo 168 článkov a umožňuje dojazd 260 km podľa režimu WLTP. Po vyčerpaní elektrickej energie je možné batériu dobiť pomocou kombinovaného nabíjacieho systému (CCS) na rýchlonabíjacej stanici na jednosmerný prúd s výkonom 40 kW na 80 % kapacity za jednu hodinu.

Pri wallboxe na striedavý prúd s výkonom 7,2 kW trvá dobíjanie na 80 % kapacity 4 hodiny a 8 minút, pri domácej dobíjacej stanici s výkonom 2,3 kW trvá dobíjanie približne 12 hodín. Možnosť dobíjania pomocou kombinovaného nabíjacieho systému a potrebný kábel pre nabíjanie pre wallboxe alebo domáce nabíjacie stanice sú štandardne vo vozidle.

Registrácia zadarmo a darček pre návštevníkov

Registrácia na výstavu prebieha zadarmo na stránke www.e-salon.sk a ponúka možnosť vyhrať zaujímavé ceny – elektromobily na víkend alebo na celý týždeň. Do žrebovania o ceny sú účastníci zapojení na základe registrácie na webe e-salon.sk a jej formálneho dokončenia priamo na mieste podujatia (oskenovanie QR kódu).

Podrobnosti o najväčšej výstave elektromobilov na Slovensku, Salón Elektromobilov 2020, sa dozviete na oficiálnej stránke e-salon.sk, kde nájdete ďalšie informácie, vrátane oficiálneho programu.