Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Prémiové modely DS

Automobilka DS vstúpila na slovenský trh vo veľkom štýle s prémiovými vozidlami kategórie SUV. Hneď s prvými modelmi s čisto spaľovacím pohonom prišli aj elektrifikované verzie. Do predaja vstúpil plug-in hybrid DS7 Crossback E-Tense a plnohodnotný elektromobil DS3 Crossback E-Tense. Vozidlá DS sú špecifické dizajnom, ktorý je skutočne unikátny a s veľkým dôrazom na prémiový komfort a jedinečný vzhľad.

Množstvo detailov vozidla je tvarovaných do tvaru kosoštvorca, čo odkazuje na diamanty. Tento tvar je možné vidieť ako v exteriéri, tak aj v interiéri, kde vyslovene dominujú. Nájdete ho na obšívaní kože, volante či palubnej doske, vrátane displeja infotainmentu a kokpitu. V exteriéri sa tieto prvky dokonca skrývajú v špeciálnych svetlách s otočnými diódami. DS je skutočne stelesneným jedinečných riešení pre rovnako náročných zákazníkov. Rozmermi ide o bežné SUV, ktoré má na dĺžku 4,5 metra, na šírku 1,9 metra a na výšku 1,6 metra.

Výkon a dojazd

Plug-in hybridný model DS7 Crossback E-Tense kombinuje benzínový 4-valec s objemom 1,6 litra, výkonom 147 kW a krútiacim momentom 300 Nm. Tomuto motoru sekunduje aj dvojica elektromotorov. Prvý má výkon 81 kW a krútiaci moment, druhý zase 83 kW s krútiacim momentom 166 Nm. Maximálny kombinovaný výkon pohonnej sústavy sa zastavuje na čísle 220 kW a 520 Nm. Vďaka elektrickým motorom je zabezpečený pohon všetkých štyroch kolies, ktorý využijete aj v náročnejšom teréne.

Batéria uložená v kufri má kapacitu 13,2 kWh a nabíjať ju je možné cez palubnú nabíjačku s výkonom 6,6 kW. Nabíjanie vybitej batérie doplna trvá na verejnej nabíjacej stanici necelé dve hodiny. Dojazd v čisto elektrickom režime dosahuje až 60 kilometrov. Vaša priemerná spotreba paliva sa tak pri pravidelnom nabíjaní môže dostať aj pod 2 l / 100 km.

Na akcii Salón Elektromobilov 2021 Bratislava v obchodnom centre Bory Mall si budete môcť pozrieť zblízka oba elektrifikované modely DS. V interiéri na vás bude čakať plug-in hybrid DS7 Crossback E-Tense a v exteriéri elektromobil DS3 Crossback E-Tense. Navyše, v rámci testovacích jázd dostanete možnosť sadnúť si aj priamo za volant oboch modelov.

Ďalšie informácie

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.