Salón Elektromobilov sa vrátil aj v roku 2023, aby hneď v štyroch slovenských mestách naplno predstavil svet e-mobility so všetkým, čo k tomu patrí. Šnúra výstav najmodernejších elektromobilov a plug-in hybridov odštartovala v Bratislave a už čoskoro dorazí do svojej finálnej destinácie – do Košíc.

Salón Elektromobilov 2023 tu svoje brány naplno otvorí počas 8. až 10. septembra 2023 v priestoroch obchodného centra OC Optima. Salón Elektromobilov 2023 Košice vypúšťa registráciu a generovanie vstupeniek s QR kódom. Jednoducho príďte na Salón Elektromobilov 2023 do Košíc a užite si deň plný pohody v duchu elektromobility.

Značka Kia pozýva všetkých nadšencov elektromobility a inovatívnych riešení na Salón Elektromobilov 2023 do Košíc. Návštevníci sa môžu tešiť na ženské auto roka 2023Kia Niro, v čisto elektrickej aj plug-in hybridnej verzii a na elektrický crossover EV6. Mimoriadne jazdné vlastnosti modelov Kia EV6 a Kia Niro EV si budú môcť návštevníci overiť na vlastnej koži prostredníctvom testovacích jázd.

Kia Niro v plnej kráse

Kia Niro ponúka intuitívne riešenie pre zákazníkov, ktorí chcú podniknúť svoj prvý krok na ceste k lepšie udržateľnej budúcnosti. Model Kia Niro ponúka na výber tri mimoriadne úsporné systémy elektrifikovaného pohonu, celý rad pokročilých prvkov a technológií, ako aj odvážny dizajn a jazdné vlastnosti, ktoré neodmysliteľne patria k prelomovým vozidlám CUV. Uspokojí tak každého, kto plánuje prejsť na elektrifikované vozidlo.

Svoju dominantnosť na pozícii technologického lídra v oblasti mobility preukazuje Kia aj v inovatívnych riešeniach. Niro Plug-in Hybrid je po novom vybavená väčším akumulátorom s kapacitou 11,1 kWh (oproti 8,9 kWh v predošlom modeli), s ktorým vozidlo dosahuje dojazd na elektrinu až 65 km (v kombinovanom cykle WLTP, so 16-palcovými kolesami), ideálny pre väčšinu prípadov každodenného dochádzania. Konštruktéri automobilky Kia okrem toho optimalizovali aj elektrický režim vozidla, aby mohlo nové Niro PHEV dlhšie jazdiť na elektrický pohon, čím sa ďalej znižujú emisie a šetrí palivo.

Zdroj: KIA

Čisto elektrická verzia (EV) modelu Niro, je vhodná pre všetkých, ktorí chcú spraviť prvý krok smerom k trvalo udržateľnej budúcnosti v oblasti mobility. Niro EV ohromí veľmi pôsobivým dojazdom na elektrinu, ktorý je až 460 km. S dostupným výkonom 150 kW a krútiacim momentom 255 Nm zvládnu vodiči ľahko a elegantne všetky jazdné podmienky. Ani nabíjania sa zákazník nemusí v prípade elektromobilu Niro báť, pretože je rýchle a pohodlné. Za optimálnych podmienok a pri použití rýchlonabíjačky sa z 10% na 80% nabije už za 43 minút.

Zdroj: KIA

KIA EV6: Auto roka 2022 na Salóne Elektromobilov

Model Kia EV6, držiteľ ocenenia Auto roka 2022, je prvým modelom značky Kia vyvinutým na špeciálnej platforme pre elektrické vozidlá (E-GMP). Výnimočný a priekopnícky elektrický crossover Kia EV6 disponuje dlhým dojazdom, nulovými emisiami a špičkovým 800-voltovým ultra-rýchlym nabíjaním. To zabezpečí, že EV6-ka sa dokáže nabiť z 10 % na 80 % len za 18 minút. Pri nabití na 100 % kapacity dokážete na nej prejsť až 528 kilometrov. Skvelé jazdné vlastnosti modelu EV6 ešte viac zvýrazňuje špičkové nastavenie tlmičov, ktoré umožňuje športovú jazdu s vysokou úrovňou komfortu a kultivovanosti.

KIA EV6 je stelesnením nového vozidla Kia. Zrodila sa s cieľom inšpirovať na každej ceste výrazným dizajnom, progresívnou konštrukciou, inovatívnymi technológiami a vzrušujúcim elektrickým výkonom. Model EV6 bol navrhnutý podľa novej dizajnovej filozofie značky s názvom „Zjednotenie protikladov“, ktorá čerpá inšpiráciu z kontrastov vyskytujúcich sa v prírode i v ľudskej spoločnosti.

Novinkou je k dispozícii aj výkonný audiosystém Meridian s priestorovým zvukom a 14 reproduktormi. Špičkový informačno-zábavný systém využíva dve zaoblené širokouhlé obrazovky s uhlopriečkou 12,3“ a vysokým rozlíšením. Aby bola zaistená bezpečnosť a pohodlie na diaľnici, model EV6 prichádza s najnovším asistentom pri jazde na diaľnici s podporou pri zmene jazdného pruhu (HDA 2).

Zdroj: KIA

Kia Charge: Ešte jednoduchšie nabíjanie elektrifikovaných modelov

Na uľahčenie elektrifikovanej mobility uviedla spoločnosť Kia online službu Kia Charge. Táto služba sprístupňuje zákazníkom neustále sa rozrastajúcu sieť verejných nabíjacích staníc naprieč Slovenskom a Európou.

Kia Charge momentálne zabezpečuje majiteľom elektrických a elektrifikovaných vozidiel prístup k 1 103 nabíjacím miestam na Slovensku a celkovo ku 521 960 nabíjacím miestam v 28 krajinách Európy.

Na obsluhu nabíjacieho miesta zákazníkom stačí iba Kia Change karta alebo mobilná aplikácia, v ktorej si okrem iného môžu prezerať mesačnú spotrebu, vyúčtovanie za konkrétne nabíjacie cykly a informácie o najbližších nabíjacích staniciach. Služba Kia Charge od spoločnosti Kia naozaj spríjemní spolužitie s elektrickým či elektrifikovaným vozidlom a zbaví ľudí stresu z nabíjania svojho elektrifikovaného vozidla.

Zdroj: KIA